0
0 položek
0 EUR
predaj@spokojnykon.eu   |   +420 777 270 058

Lepidlo na ovadov Sticky Trap, Balenie 3,5l

Sticky trap Past na ovády   Sticky trap Past na ovády 3,5l   Sticky trap Past na ovády   Sticky trap Past na ovády   Sticky trap Past na ovády 3,5l  
Výrobca: Sticky-trap
EAN: 3308083060155
Kat. číslo: 2008
Dostupnosť: SKLADOM
Variant:
Cena: 81,64 EUR


ks

POPIS

Triapollitrové balenie Sticky Trap lepidla na ovady s tromi plastovými kyblíkmi. V kategórií „Na stiahnutie“ nájdete video a .pdf súbor s podrobnejším návodom ako pascu na ovady vyrobiť.

Európska novinka, revolúcia v boji proti ovadom!

Určite poznáte pasce na ovady s čiernou loptičkou a strieškou od rôznych výrobcov. Čierna loptička napodobňuje korisť ovada: je tmavá, absorbuje energiu slnečných lúčov a vyžaruje pohltené teplo, ktoré samička ovada svojimi infračervenými receptormi vyhľadáva a považuje za korisť. Je dôležité, aby bola čierna loptička zavesená – vo vánku sa mierne pohybuje a na rozdiel od nás, od ľudí, aj malý pohyb ovad registruje. Ovad priletí, sadne si na loptičku, zistí, že sa nedá zožrať J a uletí smerom dohora do zbernej nádobky. Potiaľto je to dobré (až na to, že lievikové lapačové striešky často zbytočne odtieňujú slnko a loptička sa dostatočne nezahreje, čo môže znížiť účinnosť pasce). Až na to, že odporúčaná jedna pasca na 1 ha je proste mááááááááááálo a účinné sú tak tri. A až na to, že sú tieto pasce drahé ako čert.

A tak je tu lepidlo! Nie je to obyčajné lepidlo: jeho lepiaca sila je presne taká, aby udržala veľkého ovada (resp. ovada hovädzieho, veľkého) a nechytila drobného vtáčika. Je presne také, aby bolo termostabilné na priamom slnku, kedy sa kýblik môže naozaj veľmi ohriať. Je presne také, aby vydržalo rozmary počasia a zostalo lepivé 8-16 týždňov (podľa počasia, 8 týždňov minimum) A hlavne: pascu si vyrobíte pohodlne aj z obyčajného čierneho kýbliku, ktorých sa po stajniach váľa veľa a ak nie, máme ho tiež! Je eco-friendly, bez pesticídov, nejedovaté, bezpečné a vďaka tomu, že je BEZ ZÁPACHU, neulovíte do pasce s týmto lepidlom žiadne motýle, včely a iný užitočný hmyz. A je to lacné! :-) Z pollitrového balenia natriete kýblik až 10 krát. Samozrejme sa môžete vyhrať aj s loptičkou. :D

 

Po 8-16tich týždňoch vrstvu lepidla znovu pretriete. Nalepený hmyz je polorozpadnutý, takže to ide ľahko. Pokiaľ by bola vrstva chyteného hmyzu väčšia alebo chcete mať pascu peknú a čistú, skôr ako sa na ňu zase niečo chytí, odstráňte vrstvu úlovku špachtľou.

Rob Wip, Holanďan, ktorý stojí za niekoľkoročným vývojom dokonalého lepidla, teraz zbiera so Sticky Trap jedno ocenenie za druhým a Sticky Trap lepidlo je používané už aj pre komerčne vyrobené pasce pre ovady.

Balenie: 3,5l