KONTAKT

Ghoda s.r.o.
Husinecká 10
13000 Praha 3
tel: +420 226 254 194
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠE

naša cena 28,99 EUR (743,54 CZK)
skladom
naša cena 15,99 EUR (410,11 CZK)
skladom
naša cena 18,99 EUR (487,06 CZK)
skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 64,99 EUR (1 666,86 CZK)
skladom
naša cena 31,99 EUR (820,48 CZK)
skladom
naša cena 2,99 EUR (76,69 CZK)
skladom

NOVINKY

arr3GLS-změnaVážení zákazníci, z důvodu zdražení služeb GLS zatím dočasně zastavujeme od 3.10.2016 možnost... arr3Máme facebookovou stránkuVážení zákazníci, založili jsme facebookovou stránku našeho eshopu, kterou naleznete zde:... arr3Nové produkty, nová doprava: nová sezóna 2016!Milí zákazníci, letos na eshopu makáme, co to dá! Přinášíme novou řadu kosmetiky Absorbine a z toho...

» Jak na hmyz - babské rady
Jak na hmyz: babské rady a domácí recepty

 

Přestože v našich podmínkách a stupněm postižení našeho koně letní vyrážkou nám (a nejen nám) byly veškeré „babské rady“ prakticky k ničemu, je možné, že Vám a Vašemu koni stačit budou: minimálně vyzkoušení Vám výrazně nezatíží peněženku.

Primárně jde o to, abychom hmyzu znesnadnili hody na našem zvířeti.  Naši dědové používali následující „repelenty“:

-          Voda s octem: prý nejlepší je směs  vody a octa jablečného v poměru cca  1:1, použít se ale dá i ocet normální, kvasný lihový. S poměrem opatrně, koník není tlačenka a nemusí příliš mnoho octa dobře snášet: množství octa raději pomalu navyšujte a buďte opatrní.

-          Výluh z ořechového listí: svaříme s vodou listy a případně zelené slupky z plodů ořešáku (vlašáků, ne lískových oříšků) do hodně tmavého zbarvení, hrnec umístíme do chladu (necedíme), odebíráme vždy potřebné množství, koně natíráme nebo sprejujeme. Pozor: barví bělouše, dle množství a síly výluhu od „počůraně“ žluté do celkem pěkné hnědé. Při troše fantazie lze snadno z obyčejného šimla vyrobit neobyčejného koně :-).

-          „Co je mastné, na to mouchy nesedají“ – lehce diskutabilní tvrzení, ale budiž, asi máme odolné hmyzáky. Koni se mažou plece, krk, břicho, vemínko či šourek buď stolním olejem nebo sádlem (nesoleným!), případně bílou vazelínou z lékárny. Do tuku můžete pro svůj lepší pocit a snahu o odpuzení much přidat tea tree olej (cca na 0,5 l oleje či adekvátní objem sádla jsme používali cca 7,5 - 15 ml čajovníkového olejíčku) a/nebo citronovou šťávu (na stejné množství šťávu z cca pěti citronů - čerstvou, žádnou chemickou "citronku"). Tato mastná terapie přináší bonusový efekt v případě, že nemáte otěže se zarážkami a nemáte zažitý reflex pustit otěže v případě nečekaného katapultu z koně.  Otěže Vám zaručeně vyklouznou , přestože se budete dušovat, že jste se mastných fleků na koni určitě nedotkli :-).

 

Pokud už má koník muchař podrážděná, vydřená či krvavá místa, není dobré přímo na ně na ně nanášet ani octový ani ořechový roztok (ani jiný i komerčně vyráběný repelent!) ,  ani tuk s citronovou šťávou. Tato místa lze po desinfekci a případném částečném vyhojení ošetřit tukem (nejlépe tužším, tj. sádlo nebo vazelína) s pár kapkami tea tree oleje. Do základu „masti“ lze pomalu zkoušet přidávat měsíčkový extrakt v oleji (napomáhá hojení, zklidňuje, pozor NEpoužívat lihový extrakt!), třezalkový extrakt v oleji (zase pozor a NEpoužívat lihový extrakt!) ,  čistý bezvodý lanolin (je třeba jej před vmícháním do vazelíny či sádla ohřát – lze v mikrovlnce, je ozkoušený v podpůrné léčbě atopických ekzémů u lidí), peruánský balzám (mimojiné podporuje zasrstění).  U muchařů se kromě kosmetiky určené přímo pro ně s větším či menším úspěchem používá také Excipial U Lipolotio, Infadolan, konopná mast či měsíčková mast s peruánským balzámem – vše zakoupíte v klasické lékárně. Je třeba opatrně vyzkoušet na kousku kůže, co bude Vašemu koni vyhovovat, zda jej výrobek nebude dráždit a provokovat k většímu drbání a zda bude splňovat účel. Tento postup doporučujeme i u komerčně vyráběných produktů pro koně.

Samozřejmě „zaručených tipů“, jak zbavit svého oře hmyzu je nepoměrně více, jen nejsme příznivci vyjetého nebo topného oleje a jiných, teoreticky zajímavých návodů a praktik: tudíž VŠECHNO jsme skutečně nezkoušeli :-).

Mnoho zdaru do nadcházející hmyzí sezóny!


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

pro muchaře koření Hřebíček
Jackie
28.07.2012 12:44
olej
Irena
10.08.2011 10:24
na "živou" kůži
Kamila
13.09.2010 00:41
Názor na "babské rady"
Lucie
06.04.2010 19:45
img img
Re: Názor na "babské rady"
BatrIv
02.07.2013 10:47
img img
Re: Názor na "babské rady"
Pepča
23.05.2013 18:06
img img
Re: Názor na
Zuzana
07.04.2012 11:05
ZDhiNzgw